Hoppa till sidans innehåll

Boaltsloppet 2009-06-23

09 OKT 2009 18:37
  • Uppdaterad: 09 OKT 2009 18:42

Herrar - lång  11 000 meter
1 Erik Folkesson Blom OK Älme 39:31
2 Magnus Granqvist FK Göingarna 45:33
3 Henrik Larsson FK Göingarna 47:39
4 Jesper Berntsson Långaröds Road Runners 47:52
5 Michel J. Lenstra OK Gynge 50:17
6 Anders Uhlin OK Gynge 52:44
7 Jonas Svensson OK Gynge 56:25
8 Johnny Billinger OK Gynge 57:10
9 Bertil Burman Elmhults SC 57:56
10 Christer Johnsson Osby 59:01
11 Joakim Skäppegård FK Åsen 59:52
12 Kalman Papp OK Gynge 63:16
Damer - lång   11 000 meter
1 Barbro Liljequist Elmhults SC 54:21
2 Marie Johansson Osby Aktivcenter 58:45
3 Mari-Ann Wiberg OK Gynge 58:48
4 Ann-Ki Pålbrink OK Gynge 61:42
Herrar - mellan  8 000 meter
1 Erik Liljequist Elmhults SC 25:45
2 Anders Bengtsson FK Göingarna 31:23
3 Sven-Inge Bergh Lönsboda SK 32:29
4 Stefan Åkerberg Niko 32:50
5 Michael Melin Osby 34:04
6 Nils Lund Lönsboda SK 34:21
7 Melker Larsson FK Göingarna 35:46
8 Kjell-Arne Pihlblad Lönsboda SK 35:51
9 Lars Ohlsson FK Göingarna 37:08
10 Marcus Gunnarsson Kälkarp 37:57
11 Håkan Eriksson Hästveda OK 38:13
12 Ernst Herslow Hästveda Moderaterna 38:32
13 Per-Arne Evaldsson Lönsboda SK 39:07
14 Jimmy Säfström Hästveda OK 39:42
15 Andreas Persson Hästveda OK 39:57
16 Emil Jönsson OK Gynge 40:00
17 Tomas Nilsson Osby Parca 40:48
18 Tobias Killander Hästveda OK 40:58
19 Göran Liljequist Elmhults SC 41:02
20 Jonathan Berntsson Långaröds Road Runners 41:13
21 John Forsberg Rafnarp-Fk Göingarna 41:49
22 Richard Mattsson FK Göingarna 43:27
23 Sven-Åke Hallberg Lönsboda SK 44:16
24 Stig Törnquist Hästveda 48:09
25 Tomas Skoog Osby 48:19
26 Mikael Skäppegård FK Åsen 50:55
27 Olle Ernstling Osby Aktivcenter 51:04
28 Christer Sjöfors OK Älme 51:28
29 Mats Rosén Hästveda OK 51:49
30 Gösta Oscarsson FK Göingarna 52:56
Damer - mellan  8 000 meter
1 Sandra Bergh Lönsboda SK 37:15
2 Helena Lindén Växjö OK 37:41
3 Karin Johansson FK Göingarna 39:51
4 Marie Säfström Hästveda OK 40:17
5 Ulrika Dahl Kälkarp 41:11
6 Kristin Dahl-Berntss. Långaröds Road Runners 41:33
7 Cecilia Tornerefelt Hästveda Moderaterna 44:05
8 Agneta Dahl Matberga 45:27
9 Anna Karin Lennarts. Osby Aktivcenter 46:13
10 Elin Törnquist Dönaberga 47:00
11 Gunilla Andersson Bökeberga Osby 47:02
12 Catharina Åkesson Osby Aktivcenter 48:01
13 Maria Forsberg Rafnarp 48:35
14 Petra Ekström Osby Aktivcenter 50:43
15 Ida Wetterqvist Osby Aktivcenter 54:39
Herrar - kort  3 000 meter
1 Niklas Olsson Rävetofta OK 10:17
2 Lucas Wändel Lunds OK 10:24
3 Martin Delin OK Orion 10:51
4 Mattias Johansson FK Boken 11:13
5 Oscar Andersson OK Gynge 12:00
6 David Winqvist Kräbbleboda 12:16
7 Torgny Torell IS Kullen 12:22
8 Anton Bengtsson FK Göingarna 12:23
9 Anton Larsson FK Göingarna 12:31
10 David Svensson FK Boken 12:44
11 Calle Swedenborg Lunds OK 12:59
12 Jonathan Albinsson Tormestorps IF 13:01
13 Joel Einarsson Tormestorps IF 13:06
14 Jonathan Krackhard IS Kullen 13:08
15 Mathias Bengtsson Vesslarps IK 13:11
16 Thomas Nilsson FK Göingarna 13:12
17 Morgan Olsson Andrarums IF 13:25
18 Timmy Rosander FK Göingarna 13:36
19 Daniel Nilsson Kempff Hässleholms OK 13:37
20 Hjalmar Freij Lunds OK 13:57
21 Philp Pålsson Skåneslättens OL 13:58
22 Anders Olsson Uddevalla OK 13:59
22 David Arborelius IS Kullen 13:59
24 Johannes Nyberg FK Åsen 14:00
24 Karl Dannbring Skåneslättens OL 14:00
26 Jonatan Höst Hjärnarps GH OL 14:02
27 Erik Kristiansson Hässleholms OK 14:30
28 Christer Andersson Hallaryds IF 14:44
29 Robbin Larsson FK Göingarna 14:49
30 Yngve Ernstsson FK Göingarna 15:10
31 Jonas Larsson Ystads OK 15:12
32 Jonas Gustavsson Andrarums IF 15:33
33 Elias Isgren Ystads OK 18:41
34 Niclas Dehlin Härlövs IF 19:27
35 Alexander Björsvik FK Göingarna 22:41
35 Robin Karlsson Härlövs IF 22:41
37 Mattis Ernstsson FK Göingarna 24:42
38 Gunnar Bladh Hallaryds IF 24:45
39 Anton Skäppegård FK Åsen 27:08
Simon Carlsson Osby EJ START
Nils Barr Skåneslättens OL EJ START
Damer - kort  3 000 meter
1 Marica Andersson Lunds OK 12:34
2 Pernilla Olsson Rävetofta OK 12:47
3 Angelica Engström IS Kullen 13:00
4 Sara Svensson Hässleholms OK 13:35
5 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 13:38
6 Emma Andersson OK Gynge 14:50
7 Elin Olsson FK Göingarna 15:01
8 Annika Larsson FK Göingarna 15:07
9 Josefine Nilsson Helsingborgs SOK 15:17
10 Julia Österblad FK Boken 15:34
10 Patricia Edgardsson Andrarums IF 15:34
12 Felicia Fuerstein FK Boken 15:35
13 Lisa Nyberg FK Åsen 16:00
14 Martina Jarlsdotter Vesslarps IK 16:02
15 Amanda Nilsson Frosta OK 16:04
16 Moa Olsson Örkelljunga FK 16:37
17 Annika Jönsson Skåneslättens OL 16:47
18 Lovisa Nilsson Boalt 17:01
19 Wiveka Ernstsson FK Göingarna 17:45
20 Johanna Wändel Lunds OK 18:07
21 Tilda Carlsson Osby 18:16
22 Emilia Karlsson OK Gynge 19:06
23 Sofie Lindh Osby 19:18
24 Linnea Forsén Hässleholms OK 20:15
25 Frida Lindberg Vesslarps IK 21:18
26 Ida Svenningsson Lunds OK 21:23
27 Matilda Skäppegård FK Åsen 47:14
Viktoria Ernstsson FK Göingarna EJ START
Pim Hedberg Lunds OK EJ START
Malin Heyden Lunds OK EJ START
Matilda Johansson Lunds OK EJ START
Time-Ing 2,2  © Sven-Erik Nilsson OK Gynge Osby
Skribent: Sverker Nilsson
ullmax logga

 Våra sponsorer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
OK Gynge - Orientering
C/o Ulla Håkansson, Vallmogatan 8
28371 Lönsboda

Kontakt:
Tel: 047921196
E-post: This is a mailto link

Se all info