Hoppa till sidans innehåll

Boaltsloppet 2010-06-29

19 SEP 2010 16:46
  • Skapad: 19 SEP 2010 16:46

Herrar - lång

11 000 meter

 

1  Andreas Färm  FK Göingarna 

39:57

2  Jesper Berntsson  Långaröds Road Runners 

45:34

3  Anders Selin  FK Göingarna 

47:01

4  Sven-Inge Bergh

Lönsboda SK

48:52

5  Mikael Kjellberg  Åhus 

50:09

6  Håkan Böckman  Sparbanken 1826 

56:49

7  Anders Uhlin  OK Gynge 

60:14

8  Christer Johnsson  BMC Osby 

60:39

9  Henrik Andersson  Osby Aktivcenter 

62:39

10  Kalman Papp  OK Gynge 

68:45

11 Stefan Knutsson  Osby 

68:55

Damer - lång

11 000 meter
1 Ann-Ki Pålbrink  OK Gynge 

60:13

2 Marie Johansson  Osby Aktivcenter 

62:43

3 Johanna Brodd  Osby 

68:55

Herrar - mellan

8 000 meter
1 Axel Karlsson  FK Göingarna 

32:42

2 Jan-Olof Ferm  FK Göingarna 

35:05

3 Daniel Karlsson  Hästveda OK 

36:31

4 Jon Johnsson  Hallaryds IF 

36:44

5 Ernst Herslow  Hästveda Moderaterna 

38:03

6 Tobias Lindstrand  Hallaryds IF 

38:16

7 Per-Arne Evaldsson  Lönsboda SK 

40:51

8 Lars Olsson  FK Göingarna 

42:12

9 Bertil Burman  Elmhults SC 

43:51

10 Sven-Åke Hallberg Lönsboda 

45:41

11 Tomas Skoog  Bökeberga gubbar 

46:48

12 Rickard Mattisson  FK Göingarna 

48:17

13 Staffan Ekdahl  Lekolar 

48:52

14 Mats Rosén  Hästveda OK 

54:59

Damer - mellan

8 000 meter
1 Eva Jansson  Elmhults SC 

36:49

2 Linda Jansson  Älmhult 

41:38

3 Ulrika Dahl  Kälkarp 

42:01

4 Camilla Selin  FK Göingarna 

46:45

5 Gunilla Andersson  Osby 

49:58

6 Wiola Svensson  Ryssbergets IK 

50:55

Herrar - kort

3 000 meter
1 David Lindh  DSA Musikkollektiv 

11:49

2 Ronny Magnusson  Lönsboda SK 

12:12

3 Kjell-Arne Pihlblad  Lönsboda SK 

12:23

4 Mathias Bengtsson  Vesslarps IK 

12:54

5 Ludvig Svensson  Glimåkra 

13:55

6 Gösta Johnsson  Hallaryds IF 

14:00

7 Albin Nilsson  Glimåkra 

14:06

8 Hans Johansson  Vesslarps IK 

14:08

9 Tomas Nilsson  Osby Parca 

19:32

10 Anton Skäppegård  FK Åsen 

19:39

11 Pelle Svensson  Gyllemyra Osby 

24:20

Damer - kort

3 000 meter
1 Amelia Svensson  Glimåkra 

13:56

2 Cecilia Tornerefelt  Hästveda Moderaterna 

13:58

3 Malin Hallberg  Lönsboda 

14:25

4 Malin Nordkvist  Osby 

15:14

5 Sandra Mårtensson  Åhus 

15:39

6 Martina Jarlsdotter  Vesslarps IK 

15:53

7 Mathilda Nilsson  Glimåkra 

16:40

8 Eva Andreasson  OK Gynge 

16:44

9 Ulrika Danielsson  Glimåkra 

17:10

10 Lovisa Nilsson  Boalt 

17:14

11 Sofie Lind 

19:31

12 Cecilia Bording  Boalt 

22:58

13 Matilda Skäppegård  FK Åsen 

28:37

Time-Ing 2,2 2009

Sven-Erik Nilsson OK Gynge 

 Osby

Skribent: Sven-Erik Nilsson
ullmax logga

 Våra sponsorer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
OK Gynge - Orientering
C/o Ulla Håkansson, Vallmogatan 8
28371 Lönsboda

Kontakt:
Tel: 047921196
E-post: This is a mailto link

Se all info