Hoppa till sidans innehåll

Boaltsloppet 2011-06-21

06 OKT 2011 21:54
  • Uppdaterad: 06 OKT 2011 21:59

Herrar - lång

11 000

meter

 
 

1

 

Andreas Ferm

FK Göingarna

38:13

 

2

 

Magnus Larsson

FK Göingarna

41:57

 

3

 

Jesper Berntsson

Långaröds Road Runners

43:42

 

4

 

Stefan Reimer

Tormestorps IF

44:45

 

5

 

Anders Selin

FK Göingarna

45:01

 

6

 

Mikael Kjellberg

Vesslarps IK

45:18

 

7

 

Tommy Hagberg

OK Gynge

50:15

 

8

 

Henrik Andersson

Karseboda

52:01

 

9

 

Anders Uhlin

OK Gynge

53:15

 

10

 

Anders Stjärnqvist

OK Gynge

53:57

 

11

 

Carl Gullberg

Hästveda OK

56:56

 

12

 

Nils Nilsson

OK Gynge

57:46

 

13

 

Kjell Svensson

OK Gynge

58:13

 

14

 

Henrik Persson

Careco Sport Club

58:35

 

15

 

Christer Johnsson

BMC Osby

60:07

 

16

 

Kalman Papp

OK Gynge

60:09

 

17

 

Torbjörn Gullberg

Hästveda OK

61:31

 

18

 

Jari Reijonen

Visseltofta

63:32

Damer - lång

11 000

meter

 
 

1

 

Anna Persson

FK Göingarna

45:27

 

2

 

Camilla Jönsson

Ängelholms Räddningstjänst

52:50

 

3

 

Louise Adolfsson

Älmhult

59:47

 

4

 

Antonia Persson

Treby IF

59:48

Herrar - mellan

8 000

meter

 
 

1

 

Henrik Jansson

IK Hakarpspojkarna

26:58

 

2

 

Niklas Hansson

Hallaryds IF

31:08

 

3

 

Axel Karlsson

Swedish School

32:03

 

4

 

Sven-Inge Bergh

Lönsboda SK

33:34

 

5

 

Tobias Lindstrand

Hallaryds IF

34:12

 

6

 

Robin Larsson

FK Göingarna

34:32

 

7

 

Jan-Olof Ferm

FK Göingarna

34:38

 

8

 

Kjell Johnsson

Hallaryds IF

36:10

 

9

 

Gösta Johnsson

Hallaryds IF

36:50

 

10

 

Kjell-Arne Pihlblad

Lönsboda SK

36:53

 

11

 

Ernst Herslow

Hästveda Moderaterna

36:57

 

12

 

Jonas Mellberg

Kristianstad

37:28

 

13

 

Stefan Karlsson

Elmhults SC

37:39

 

14

 

Andreas Svensson

Osby Taco

37:51

 

15

 

Kenny Thorstensson

Osby Taco

37:53

 

16

 

Adam Skoog

-

38:10

 

17

 

Mikael Andersson

Osby

38:21

 

18

 

Marcus Gunnarsson

Kälkarp IK

39:51

 

19

 

Mats Skäppegård

FK Åsen

40:35

 

20

 

Mathias Johansson

Careco Sport Club

40:41

 

21

 

Tomas Skoog

Bökeberga gubbar

40:58

 

22

 

Jonas Åberg

Osby Parca

41:30

 

23

 

Tomas Nilsson

Osby Parca

41:42

 

24

 

Mattias Camitz

Osby Taco

42:37

 

25

 

John Forsberg

FK Göingarna

42:38

 

26

 

Per-Arne Evaldsson

Lönsboda SK

43:29

 

27

 

Rickard Mattisson

FK Göingarna

44:00

 

28

 

Sven-Åke Hallberg

Lönsboda SK

45:26

 

29

 

Per-Anders Nilsson

Hallaryds IF

50:24

 

30

 

Karl-Einar Dahl

Matberga

50:48

 

31

 

Gösta Oscarsson

FK Göingarna

55:12

 

32

 

Christer Sjöfors

Hallaryds IF

61:07

 

33

 

Roland Johansson

Hallaryds IF

61:12

Damer - mellan

8 000

meter

 
 

1

 

Eva Jansson

Elmhults SC

35:38

 

2

 

Nina Hansson

Elmhults SC

36:23

 

3

 

Amelia Svensson

Glimåkra

40:11

 

4

 

Sara Henriksson

Tormestorps IF

42:40

 

4

 

Anna Reimer

Tormestorps IF

42:40

 

6

 

Ulrika Dahl

Kälkarp

42:56

 

7

 

Kristin Dahl-Berntsso

Långaröds Road Runners

43:03

 

8

 

Heidi Iversen

Ekeröd/Glimåkra

43:31

 

9

 

Sofie Lejonqvist

Lönsboda

45:28

 

10

 

Camilla Selin

FK Göingarna

46:21

 

11

 

Christina Johnsson

OK Gynge

61:11

Herrar - kort

3 000

meter

 
 

1

 

David Lindh

Osby Brottarklubb

11:17

 

2

 

Fredrik Karlsson

Vittsjö GIK

12:08

 

3

 

Mathias Bengtsson

Vesslarps IK

12:10

 

4

 

Ronny Magnusson

Lönsboda

12:39

 

5

 

Roger Olsson

Vittsjö GIK

12:52

 

6

 

Wilmer Svensson

Sibbhult

13:12

 

7

 

Ludwig Svensson

Glimåkra IF

13:27

 

8

 

Marcus Bengtsson

Vesslarps IK

14:00

 

9

 

Hans Johansson

Vesslarps IK

14:11

 

10

 

Albin Nilsson

Glimåkra

14:12

 

11

 

Oscar Bejvel

Boalt

14:16

 

12

 

Arvid Eriksson

Glimma Hockey

14:17

 

13

 

Philip Olsson

Lönsboda

14:18

 

14

 

Hannes Boström

Älmhult

14:43

 

15

 

Kalle Ohlsson

Lönsboda

15:45

 

16

 

Melker Svensson

Sibbhult

16:10

 

17

 

Anders Persson

Boalt

16:16

 

18

 

Ingemar Frennesson

Osby Taco

16:37

 

19

 

Algot Bejvel

Boalt

20:22

 

20

 

Pelle Svensson

Gyllemyra Osby

21:57

 

21

 

Olof Agnsfeldt

Älmhult

24:59

Damer - kort

3 000

meter

 
 

1

 

Hanna Tegeborn

Hessleholms FC

13:14

 

2

 

Cecilia Tornerefelt

Hästveda Moderaterna

13:37

 

3

 

Agnes Eriksson

Glimma Hockey

14:27

 

4

 

Sandra Mårtensson

Vesslarps IK

14:48

 

5

 

Mathilda Nilsson

FK Göingarna

15:02

 

6

 

Tilda Henriksson

Tormestorps IF

15:14

 

7

 

Nikky Wendel

Åhus

16:26

 

8

 

Linda Svensson

Osby

16:48

 

9

 

Ulrika Danielsson

Häggeryda

17:41

 

10

 

Nicole Henriksdotter

Karlskrona

17:56

 

11

 

Johanna Lo

Älmhult

18:38

 

12

 

Sofie Lind

Osby

18:56

 

13

 

Martina Svensson

Friggatofta

18:59

 

14

 

Linn Boström

Älmhult

20:01

 

15

 

Majken Rydén

Älmhult

24:24

 

15

 

Alva Boström

Älmhult

24:24

 

17

 

Eva Persson

Älmhult

24:25

 

18

 

Laila Svensson

Osby

24:58

 

19

 

Julia Oinonen

Treby IF

27:53

 

20

 

Nea Lindvall

Treby IF

27:54

 

21

 

Lilly Johnsson

OK Gynge

53:50

Time-Ing 2,2 2009

© Sven-Erik Nilsson OK Gynge Osby

Skribent: Sven-Erik Nilsson
ullmax logga

 Våra sponsorer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
OK Gynge - Orientering
C/o Ulla Håkansson, Vallmogatan 8
28371 Lönsboda

Kontakt:
Tel: 047921196
E-post: This is a mailto link

Se all info