Hoppa till sidans innehåll

Boaltsloppet 2012-06-19

20 JUN 2012 17:33
Resultat
  • Skapad: 20 JUN 2012 17:33

Herrar - lång

11 000

 

meter

 

1

 

Anders Bengtsson

Sibbhultsverken

40:34

 

2

 

Jesper Berntsson

Långaröds Road Runners

42:56

 

3

 

Mikael Kjellberg

Åhus

43:29

 

4

 

Stefan Thörnqvist

OK Gynge

46:02

 

5

 

Magnus Reimer

Ryssbergets IK

46:27

 

6

 

Filip Sjöfors

OK Älme

46:29

 

7

 

Johan Jönsson

Hallaboda

46:48

 

8

 

Sven-Inge Bergh

Lönsboda SK

47:15

 

9

 

Ola Persson

Ryssbergets IK

49:49

 

10

 

Henrik Andersson

Karseboda

50:47

 

11

 

Tommy Hagborg

OK Gynge

51:08

 

12

 

Benny Ohlsson

Broby

54:00

 

13

 

Anders Uhlin

OK Gynge

54:27

 

14

 

Johnny Billinger

OK Gynge

54:40

 

15

 

Christer Johnsson

BMC Osby

59:50

 

16

 

Joakim Skäppegård

FK Åsen

62:34

 

17

 

Christer Sjöfors

OK Älme

62:45

Damer - lång

11 000

 

meter

 

1

 

Zandra Persson

OK Gynge

54:40

 

2

 

Caroline Dahl

Lönsboda

56:58

 

3

 

Cecilia Lavin

Osby

58:01

 

4

 

Camilla Hellström

Ryssbergets IK

58:27

 

5

 

Eva Krusevall

Sparbanken Glimåkra

70:31

Herrar - mellan

8 000

 

meter

 

1

 

David Sernefell

Hallaryds IF

28:41

 

2

 

Roland Thuvesson

Jämnhult

30:48

 

3

 

Tobias Lindstrand

Hallaryds IF

34:53

 

4

 

Jonas Mellberg

Kristianstad

35:05

 

5

 

Gösta Johnsson

Hallaryd

35:50

 

5

 

Mats Skäppegård

FK Åsen

35:50

 

7

 

Kjell-Arne Pihlblad

Lönsboda SK

35:58

 

8

 

Jonny Ottosson

Räddningsjänsten Sibbhult

36:04

 

9

 

Kjell Johnsson

Hallaryds IF

36:30

 

10

 

Emil Lennartsson

Broby

37:08

 

11

 

Jonathan Berntsson

Långaröds Road Runners

39:15

 

12

 

Tomas Nilsson

Osby Parca

40:43

 

13

 

Per Arne Evaldsson

Lönsboda SK

43:09

 

14

 

Rickard Mattisson

FK Göingarna

44:39

 

15

 

Bo Hansson

Halmstad

45:08

 

16

 

Mikael Skäppegård

FK Åsen

49:55

 

17

 

Michael Håkansson

Lönsboda

52:28

 

18

 

Alvar Thorstensson

Boalt

72:36

 

19

 

Nils-Erik Svensson

-

73:32

Damer - mellan

8 000

 

meter

 

1

 

Bodil Carleskär

Ryssbergets IK

39:49

 

2

 

Marie Johansson

Karseboda

42:09

 

3

 

Caroline Enoksson

-

42:12

 

4

 

Maj-Lis Svensson

Broby

44:40

 

5

 

Pernilla Pettersson

Elmhults SC

44:54

 

6

 

Carola Stjärna

Lönsboda

47:16

 

7

 

Cecilia Petersson

Lönsboda

47:17

 

8

 

Ebba Strand

Lönsboda

54:06

 

8

 

Annie Runesson

Lönsboda

54:06

 

10

 

Anna Lundqvist

Lönsboda SK

54:07

 

11

 

Veronika Ferencz

Diö

59:30

 

12

 

Christina Johnsson

OK Gynge

59:31

 

13

 

Carina Olsson

Lönsboda

72:32

 

14

 

Sonja Pihlblad

Lönsboda SK

73:30

 

15

 

Gunilla Lundqvist

Lönsboda SK

73:31

Herrar - kort

3 000

 

meter

 

1

 

Stefan Jeppsson

Vittsjö GIK

10:12

 

2

 

Fredrik Karlsson

Vittsjö GIK

10:24

 

3

 

Hung Huynh

Hässleholm

10:41

 

4

 

Mathias Bengtsson

Vesslarps IK

11:02

 

5

 

Ronny Magnusson

Lönsboda

11:38

 

6

 

André Evesson

Glimåkra IF

11:49

 

7

 

Ludwig Svensson

Glimåkra IF

12:02

 

8

 

Rasmus Bengtsson

Sibbhult

12:37

 

9

 

Albin Nilsson

FK Göingarna

12:44

 

10

 

Hans Johansson

Vesslarps IK

13:12

 

11

 

Melker Svensson

Sibbhults IF

13:58

 

12

 

Tim Lönquist

Lönsboda

14:08

 

13

 

Daniel Olsson

Broby

14:24

 

14

 

Johan Persson

Broby

14:29

 

15

 

Algot Bejvel

Boalt

15:51

 

16

 

Kåre Oredsson

Lönsboda

16:38

 

17

 

Roger Ahlin

Klippan

20:21

 

18

 

Anton Skäppegård

FK Åsen

20:22

 

19

 

Gösta Oscarsson

FK Göingarna

26:58

 

Wilmer Svensson

Sibbhults IF

UTGÅTT

Damer - kort

3 000

 

meter

 

1

 

Amelia Svensson

Glimåkra

12:04

 

2

 

Mathilda Nilsson

FK Göingarna

13:07

 

3

 

Lovisa Nilsson

FK Göingarna

13:46

 

4

 

Matilda Soeson

-

13:51

 

5

 

Johanna Soeson

-

13:52

 

6

 

Stina Andersson

Glimåkra

13:56

 

7

 

Marlene Persson

Lönsboda

14:10

 

8

 

Sandra Mårtensson

Åhuslöparna

14:40

 

9

 

Anna Andersson

Vesslarps IK

14:52

 

10

 

Nikky Wendel

Åhus

16:06

 

11

 

Ellen Pettersson

Elmhults SC

17:37

 

12

 

Sofie Lind

Osby

17:39

 

13

 

Annie Lönquist

-

19:04

 

14

 

Emma Lönquist

Lönsboda

19:08

 

14

 

Ida Lönquist

Lönsboda

19:08

 

16

 

Adina Andersson

Broby

22:16

 

17

 

Elisabeth Oscarsson

FK Göingarna

24:18

 

18

 

Matilda Skäppegård

FK Åsen

26:01

 

19

 

Lilly Johnsson

OK Gynge

42:32

 

Time-Ing 2,2 2009

© Sven-Erik Nilsson OK Gynge Osby

 

Skribent: Sven-Erik Nilsson
ullmax logga

 Våra sponsorer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
OK Gynge - Orientering
C/o Ulla Håkansson, Vallmogatan 8
28371 Lönsboda

Kontakt:
Tel: 047921196
E-post: This is a mailto link

Se all info